Kde: Sportovní hala Štěrboholy U Školy 430, Praha 10

Kdy: 19. 1. 2019
Kde: Dojo, Světlogorská 2771 Sídliště nad Lužnicí, Tábor 390 05

Mikulášský pohár Jihočeského svazu japonského karate v Českém Krumlově

11. 12. 2018

V sobotu 8. prosince se Karate-P-Klub s téměř 30 závodníky účastnil Mikulášského poháru v Českém Krumlově.

Mladí karatisté ze všech tří tréninkových míst Karate-P-Klubu (Tábora, Milevska a Sedlčan) se spolu utkali v 16 kategoriích jednotlivců a 4 kategoriích týmů.  Zlaté medaile ve svých kategoriích získali Lucka Švejdová, Karolína Dobrovská a tým KPK ve složení Elena Dvořáková, Anetta Čálková a Lucka Švejdová. Stříbné medaile vyhráli Jan Reinisch a Jonáš Prokop a bronzové vybojovali Žaneta Kváčová a Matěj Veselý. V kata týmech získal stříbro tým ve složení Jan Reinisch, Vojtěch Pittner a Jonáš Pecháček a bronz pak Kateřina Vachulková, Aneta Petříková a Tomáš Trávníček. Tým kaučovali Mirek Vachulka a Josef Pěknic a Nela Sumerauerová a Zuzka Šilhavá působily jako rozhodčí.

Mikulášský turnaj byl poslední soutěží před Vánoci a koncem roku. Teď nás čekají už jen tréninky, Vánoční seminář v sobotu 15. prosince a besídka pro děti a jejich rodiče a blízké v pátek 21. prosince. Všem přejeme příjemný adventní čas, pěkné Vánoce,pěkný konec roku a plno odpočinku!

Iveta Pěknicová

Mistrovství ČR 2018

12. 11. 2018

Mistrovství České republiky JKA karate

3. - 4. listopadu 2018, Praha

První listopadový víkend se konala vrcholná národní soutěž JKA karate v pražských Štěrboholích. V sobotu proběhly kategorie žáků a juniorů a v neděli pak dorost, senioři a veteráni.

Sobota začala pro táborský Karate-P-Klub velice úspěšně, jelikož 9letý Filip Votruba získal stříbro v kata i kumite mini žáků a stal se tak vítězem kombinace kata-kumite, a tím pádem i Mistrem republiky za rok 2018! To „nakoplo“ celý tým a je to rozhodně skvělý výsledek, který možná ani samotný Filip nečekal.

Celý sobotní tým byl ve složení Lucka Švejdová, Filip Votruba, Filip Havel, Vojta Šonka a Adam Říha, kteří všichni soutěžili v žákovských kategoriích a pak jsme měli i dvě juniorská děvčata Zuzku Šilhavou a Nelu Sumerauerovou. Kaučem byl Jirka Havel a ani Josef Pěknic na soutěži nechyběl.

V neděli do Prahy vyjeli 4 závodníci, kdy v individuálních soutěžích byli mladší dorostenky Hanka Lípová a Karolína Dobrovská a starší dorostenec Lukáš Merxbauer a dále ještě mladší dorostenky vytvořily kata tým a doplnila je Žaneta Kváčová. Kaučem byl mládeži tentokrát Radim Havrlant, trenér a zkušený závodník z předchozích let, jak na národní scéně, tak na mezinárodním poli. Kata tým dívek získal pěkné 6. místo a Hanka Lípová i Lukáš Merxbauer se v kumite bili statečně, ale na stupínky vítězů to bohužel nestačilo.

Samotná účast na mistrovství republiky je prestižní záležitostí, jelikož se této soutěže nemůže zúčastnit kdokoli, ale jen ten, kdo v daném roce získá dostatečné množství bodů za umístění na dvou národních pohárech, případně na krajském přeboru. Všem zúčastněným tedy gratulujeme a máme radost, že Filipovi se povedlo proměnit veškeré úsilí z tréninků, víkendových seminářů i individuální přípravy v tak krásné medailové umístění! Závodní sezóna skončila, zimní příprava nám začíná a již teď se těšíme na víkend 17. a 18. listopadu, kdy do Českého Krumlova přijede japonský instruktor Shinji Akita a bude se konat již tradiční seminář pod jeho vedením.

Celý příspěvek | Rubrika: Aktuality | Fotografie: MČR 2018