Mistrovství ČR karate JKA a III. kolo ČNL 5. - 6. 11. 2016

seminar

Turnaj dětí a mládeže Karate-P-Klub Tábor

25. 5. 2016

Sobota 21. května 2016, Milevsko

V sobotu 21. května Karate-P-Klub pořádal v Milevsku Turnaj dětí a  mládeže za podpory města Milevska. 48 mladých karatistů ze všech tří tréninkových míst Karate-P-Klubu (Tábora, Milevska a Sedlčan) se spolu utkalo v 5 kategoriích v kata i kumite. V kategorii přípravky zvítězil Filip Votruba, 2. místo získal Marek Pažin a 3. pak Filip Smrt. V kategorii 9. – 8. Kyu (bílé a žluté pásy) kralovala Lucka Švejdová, za ní se umístil David Slívka a třetí Vojta Pittner. Mezi 7. - 6. Kyu (oranžovými a zelenými pásy) obsadila 1. příčku Nela Sumerauerová, 2. Jan Reinisch a 3. Karolína Dobrovská. V kategorii 5. – 4. Kyu (fialové pásy) vyhrál Libor Kuchař a za ním následovali Lukáš Merxbauer a Eliška Havlová. V nejvyšší kategorii hnědých pásů (3. – 2. Kyu) zvítězil Matěj Ondruš, stříbrná byla Zuzana Šilhavá a bronzová Terezie Přibylová. Pěkně jsme potrénovali na blížící se Krajský přebor, který se bude konat 4. června. Tréninková píle, tvrdý trénink a snaha ze strany cvičenců i trenéra je samozřejmě znát a ti, co pravidelně trénují, na závodech pak vše zúročí. Všem gratulujeme k dosaženým výsledkům!

Iveta Pěknicová

Kata Keikokai Tábor 2016

25. 5. 2016

Po dvou letech se v Táboře opět konala tradiční jihočeská akce Kata Keikokai. Již 16. ročník přilákal přes 160 karatistů z celé republiky. Třídenní seminář byl organizován Jihočeským svazem japonského karate ve spolupráci s oddílem Karate-P-Klub Tábor. Pod vedením sedmi mezinárodních instruktorů probíhaly tréninky třikrát denně ve čtyřech skupinách, a to od 6. do 8. května.

Slunečné jarní dny všichni účastníci s radostí strávili v krásném Táboře. Tréninky si užili a pořádně se zpotili a ze semináře si odnesli mnoho nových poznatků ohledně cvičení karate a jednotlivých kata (sestav). I když byl seminář zaměřen na trénink kata, cvičily se samozřejmě i kihon (základní forma) a kumite (zápasové formy). Už teď se těšíme na další ročník, který se bude konat buď v Bechyni, nebo Českém Krumlově.

Mistrovství republiky JKA Karate 7. - 8. listopadu 2015 Kadaň

16. 11. 2015

Zuzana Šilhavá 3. místo a bronzová medaile kumite.

První listopadový víkend jsme se zúčastnili mistrovské soutěže a ukončení závodnické sezóny roku 2015 v Kadani. V sobotu se konalo Mistrovství republiky a Česká národní liga kategorií žáků a juniorů a v neděli pak dorostu, seniorů a masters. Na soutěž bylo za táborský a milevský Karate-P-Klub nominováno 5 závodníků. Nejlepších výsledků dosáhla mladší dorostenka Zuzana Šilhavá (15 let), která v kumite získala bronzovou medaili a v kata získala 4. místo. Mladší žákyně Hanka Lípová z Milevska obsadila v kata 6. místo a v kumite 7. místo. Seniorka Iveta Pěknicová obsadila v kata 5. místo. Mladší dorostenec Matěj Ondruš se v kumite do finále bohužel neprobojoval a junior Viktor Mačura v kata obsadil 7. místo a v kumite se dostal na 5. místo.

Rozhodčími byli hlavní trenér KPK Josef Pěknic a Iveta Pěknicová a jako kauč působil trenér Václav Šilhavý. Všem gratulujeme k umístěním a věříme, že pro ně výhry i prohry byly ponaučením a další motivací do cvičení i trénování!

Turnaj mládeže a reprezentace Jižní Čechy Karate JKA října 2015, bývalá 8. ZŠ v Táboře

2. 11. 2015

Předposlední říjnovou sobotu se konal turnaj mládeže a reprezentace Jižní  Čechy Karate v tělocvičně bývalé 8. základní školy v Táboře. Zúčastnilo se ho 104 závodníků a 17 kata týmů z  domácího KPK Tábora, Milevska i Sedlčan, dále pak z klubů Shirokan Dojo České Budějovice, SKP Tsunami České Budějovice, Shotokan Karate Klub Český Krumlov, Shotokan Karate Klub Bechyně a coby speciální host pak SK Shotokan Neratovice. Soutěžilo se v devíti  kategoriích podle Kyu a věku závodníků. Turnaj proběhl pod záštitou města Tábora a také za podpory multimediální táborské firmy Simopt s.r.o. Dále k příjemnější atmosféře přispěly i zákusky od paní Veselé z Cukrárny Ambrozia v Táboře, které měly děti možnost ochutnat.

Výsledky všech kategorií jsou následující:

9. - 8. Kyu do 11 let:  1. Justýna Mildová (SKP ČB), 2. František Malík (SD ČB) a 3. Lucie Švejdová (KPK Tábor)
9. - 8. Kyu, 12-15 let: 1. Prokop Majkus (SKK ČK), 2. Barbora Holá (SKK ČK)
7. - 6. Kyu do 12 let, chlapci: 1. Martin Javanský (SKK Ner.), 2. Tomáš Novotný (SKK Ner.), 3. Filip Kříž (KPK Tábor)
7. - 6. Kyu do 12 let, dívky: 1. Eliška Javanská (SKK Ner.), 2. Karolína Dobrovská (KPK Tábor), 3. Veronika Křížová (KPK Tábor)
7. - 6. Kyu 13 - 16 let společná: 1. Nela Sumerauerová (KPK Tábor), 2. Jakub Fencl (SKP ČB), 3. Tomáš Kozlík (SKK Ner.)
5. - 1. Kyu do 13 let, společná kategorie: 1. Aneta Zítková (SKK Ner.), 2. Jakub Drápalík (SKK Ner.), 3. Andrea Červencová (SKK Ner.)
5. - 1. Kyu do 17 let, chlapci: 1. Daniel Beneš, 2. Pavel Zach, 3. Tomáš Hána (SKK Ner.)
5. - 1. Kyu do 17 let, dívky: 1. Zuzana Šilhavá, 2. Terezie Přibylová (obě KPK Tábor)
Junioři 16 - 20 let: 1. Daniel Beneš, 2. Milan Šoltys, 3. Pavel Zach (SKK Ner.)

Ředitelem soutěže byl Josef Pěknic a hlavním rozhodčím Radek Pěknic.

První ročník úspěšně skončil a již se těšíme na druhý ročník v roce 2016.

Iveta Pěknicová  Trenérka KPK Tábor

2. Národní pohár žáků a juniorů 17. 10. 2015

21. 10. 2015

V sobotu 17. října se konal 2. Národní pohár mladších a starších žáků a juniorů, tzn. karatistů ve věku do 14 let a od 16 do 20 let. Soutěže se zúčastnilo 198 závodníků ze 14 oddílů, kteří nastoupili k 430 startům. Zápasy probíhaly formou dvou porážek a byly nominací na Mistrovství České republiky, které se bude konat první listopadový víkend v Kadani.

Karate-P-Klub Tábor, Milevsko a Sedlčany reprezentovalo 5 závodníků, a to: Karolína Dobrovská (mladší žákyně), Hanka Lípová (starší žákyně), František Šonka a Jan Reinisch (mladší žáci) a Viktor Mačura (junior). Coby kauč působila již zkušená závodnice Zuzka Šilhavá a rozhodčími byli Iveta Pěknicová a Josef Pěknic.

Několikaletá závodnice Hanka Lípová z Milevska obsadila v kata 4. místo a v kumite 7. místo. Karolína Dobrovská byla stoprocentně úspěšná v řízených formách zápasu, ve volném způsobu boje však dále nepostoupila. V kata taktéž několikrát postoupila. Mladší žáci ze Sedlčan se prali velice statečně, ale na semifinále to v konkurenci 70 závodníků nestačilo. Táborský junior Viktor Mačura závodil jak v kata, tak v kumite, ale do semifinále se neprobojoval.

Je třeba sbírat závodnické zkušenosti a ti, kteří vyrazili do pražských Štěrbohol, rozhodně nemají čeho litovat. Vrcholná národní soutěž se blíží a za tři týdny se vypravíme do Kadaně a odvedeme maximální výkony, abychom získali cenné kovy. Všem děkujeme za vzornou reprezentaci a těšíme se na další tréninky!