Jdi na obsah Jdi na menu
 


II. kolo Národního poháru mládeže 2012

12. 10. 2012

2. Národní pohár mládeže JKA Karate

6. 10. 2012     Milevsko

 

1.jpg2. kolo Národního poháru mládeže JKA Karate se konalo jako již tradičně v Milevsku a to první říjnovou sobotu. Počasí nám přálo, leč stejně jsme celý den strávili ve sportovní hale. Poslední nominační soutěže v tomto roce se zúčastnilo téměř 200 mladých závodníků. Zaručeně šlo o rekord, protože 80 mladších žáků na startovací listině doposud ještě nikdy nebylo!

Po poradě rozhodčích v půl deváté ráno následovalo oficiální zahájení soutěže a řeč starosty města Milevska pana Zdeňka Herouta, který soutěž také zaštítil. Před zraky všech účastníků, koučů i rodičů děkoval organizátorovi akce panu Josefu Pěknicovi nejen za pořádání podobných soutěží právě v Milevsku a vzorné reprezentování města na Mistrovství Evropy (naposledy v Paříži), ale také za vedení klubu karate v Milevsku a především dynamický vývoj, který pan Pěknic s oddílem za poslední roky zvládl a splnil tak vše, co si na začátku předsevzal. Za tuto snahu ho vyznamenal tím, že mu předal katanu, japonský meč. 2.jpg

Závodilo se v kategoriích mini žáků, mladších žáků a starších žáků (i žákyň samozřejmě). Celkově šlo o děti ve věku do 12 let. Jejich výkony byly úžasné a překvapily mnohé z nás. Úroveň se stále rychleji zvyšuje a není divu, pokud se v evropské konkurenci chtějí prosadit, je to třeba.

Za Karate-P-Klub Tábor, Milevsko a Sedlčany startovalo 25 závodníků. Všichni se zlepšili a postoupili o krůček vpřed již tím, že se zúčastnili. Samotný start je velkým tréninkem, protože ne všichni mají na to se zúčastnit. Dále byla obrovská konkurence v již zmiňované kategorii mladších žáků, která byla rozdělena na dvě zápasiště (tatami) z důvodu hojné účasti 80 karatistů. Systém dvou porážek zaručoval slunečný den strávený ve sportovní hale. Honba za skvělými výsledky a medailemi však mladým závodníkům nedovolila povolit.

3.jpgZa Karate-P-Klub nejlepších výsledků dosáhl kata tým mladších žáků ve složení Adam Flemr, Ondřej Polanecký a Petr Holoubek, kteří získali stříbro. V jednotlivcích mladších žáků pak Adam Flemr získal stříbro v zápase (kumite) a Ondřej Polanecký obsadil pěkné 5. místo v sestavách (kata) a 8. místo v kumite. Jeho bodové hodnocení bohužel těsně nestačilo na postup do finále. I když se naši mladí karatisté neprobojovali až do finále, účast pro ně byla velkou zkušeností, protože museli projít mnoha eliminačními souboji.V neposlední řadě je třeba zmínit domácí závodnici Haničku Lípovou, která se také účastnila Mistrovství Evropy v Paříži v červnu 2012. Nezklamala svůj oddíl a v kata obsadila krásné 2. místo a v kumite se rvala jako lvice, až získala bronz.

Za Karate-P-Klub Sedlčany závodila v kategorii mladších ž4.jpgákyň Eliška Havlová, v mini žácích Zdeněk Vlásek a v mladších žácích Štěpán Kváča. Vzhledem k tomu, že se karatisté ze Sedlčan zúčastnili soutěží letos poprvé, šlo hlavně o sbírání zkušeností.

Závodníci Karate-P-Klubu rozhodně mají na co vzpomínat! Všem blahopřejeme ke krásným výsledkům a těšíme se na další tréninky a zhodnocení tréninkových zkušeností a poznatků na dalších závodech, které se budou konat 3. listopadu v Neratovicích. Půjde o Mistrovství České republiky, které tak ukončí závodní sezónu roku 2012. Následně se pak 8. prosince bude konat poslední turnaj v roce 2012 a to mezinárodní Mikuláš Cup v Praze.  

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář